www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Uklapanje u tudjini ?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 01, 2008 11:05 pm    Naslov poruke: Uklapanje u tudjini ? Na vrh strane Na dno strane

Da li vam je bilo tesko uklopiti se i prilagoditi novom kraju, ljudima, sredinom... ?
Sta vam je najteze bilo? da li ste uspeli i kako ?


 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 05, 2008 7:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni nije bilo teško jer sam ovdje već imala nekoga, kud ćeš bolje od rodbine. Doduše, nisam se kod njih nastanila, ali bar sam znala da niti sam puno daleko od svojega doma a ovdje ću uvijek imat pomoć. Tak da sam ja izniman slučaj po tom pitanju.
No, nije da je bilo lako. Prijatelji i sve to je došlo brzo i opet, imala sam sreću da su to i dalje moji prijatelji, prvi pa pravi.
Najteže mi je bilo ne vidjeti mater dugo i najteže mi je bilo to kaj nisam mogla otići u "Gjuro" u Zagrebu Mr. Green

Ali eto, uspjela sam i ovdje naći ljude koji itekako prekrasno kompenzuju sve!
 
beyondmyself
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2007
Poruke: 46

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 21, 2008 2:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

super se snalazim, sta vise odlicno!! dosla sam zarad ljubavi a ne novca pa mi je sigurno lakse nego onima koji dolaze zarad boljeg zivota.
ja se ovde osecam kao kod svoje kuce, slobodno, puna zivota Wink

_________________
Blago onom ko rano poludi,zivot mu prodje u radosti i veselju Smile
 
Twix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 17 Mar 2005
Poruke: 120
Mesto: Johannesburg

southafrica.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 11, 2008 2:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedini "problem" je bio da se naviknem da vozim "britanskim" sistemom (naopacke - volan na desnoj strani, a vozi se levom stranom ulice).....ostalo je sve bez problema Smile
 
Betty_Barclay
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 29 Nov 2008
Poruke: 335
Mesto: Dijaspora

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 11, 2008 10:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije mi tesko se uklopiti bilo gdje. Ko sto neko rece, osjecam se ko kod kuce svoje Mr. Green mislim ovo mi je druga domovina Wink

_________________
Zaljubljena sam ja u svog malog secera,
zaljubljena sam ja, sad bi samo plesala
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 21, 2008 2:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imala sam problema Confused
Nisam znala jezik, nisam u pocetku ni drustva nekog imala Confused
al fala bogu, sad je sve ok

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
erilla
~kuin lumihiutale~
<b>~kuin lumihiutale~</b>





Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 11947

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 16, 2009 9:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao dete sam prvo naucila svoj maternji jezik, pa tek posle slovenacki, mada se tog perioda kad sam znala samo srpski i ne secam, okolina ucini svoje i brzo sam savladala slovenacki, tako da sa uklapanjem nikad nisam imala problema, bar ovde u Sloveniji ne ili sto se jezika tice. Malo teže mi je bilo kad sam otisla dole, kod rodbine i prijatelja. Nekako su me svi uzimali kao "stranca", mislili su da se imam za nesto vise i uopste nisu hteli pricati samnom (npr. kad sam izasla), ali ja sam jako komunikativna osoba i doslovno sam ih "prisiljavala" da ostvare kontakt samnom i upoznaju me, da bi im nestale te predrasude o nama "strancima" ... mada ponekad ni ja nisam mogla sa svim osobama pricati normalno, o svim temama, posto je standard drugciji, i nasi se pogledi razlikuju pa bih ja na momente mozda ispala uobrazena ili sl. ... jedno vreme sam imala i taj slovenacki naglasak i neke reci sam izgovarala po slovenacki (npr. čaj sam izgovarala ćaj) pa i zbog toga nisam mogla bas da se uklopim ... ali sa vremenom sve to nestane ...

Imala sam i jedan period u Sloveniji kad sam vec pocela shvacati da ja nisam slovenka i da se razlikujem od druge dece, ali nisam jos shvacala da to nije nista lose i da ne vredim nista manje od njih, jer jednostavno okolina je davala takav utisak. Bilo me je sramota reci gde sam provela raspust ili kako se zove moja mama, zato sto je to imalo neki negativan prizvuk i cinilo mi se da ce deca jednostavno "pobeci" od mene kad to saznaju. Tu je mozda bio taj problem uklapanja, ustvari "lagala" sam samu sebe da bi se bolje uklopila u drustvo. Ali posle shvatis da vredis isto kao i svi ostali, kasnije sam cak sa ponosom pricala odakle sam, kakve vere itd ... jer sam se na taj nacin razlikovala od ostalih, bila sam unikatna sto mi se jako svidjalo.

_________________
I dižem glavu gore, kao ratnik što ide u boj. Dok vetar šiba u lice, ja odlazim stari moj ...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 11, 2009 12:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imao sam problema. Ne znas jezik, nemas takoreci nikoga. Ti izlasci i druzenja sve nekako drugacije od naseg sistema. Ne znas gde nasi izlaze. Svi su nekako nesto tajnoviti, iako nikakve tajne nemaju Rolling Eyes Ma sve je to nesto utripovano Laughing
Trebalo mi je nekih dobrih godinu dana da se uskladim. A onda... ludnica Very Happy

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 14, 2009 4:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam imala niti mi predstavlja problem uklopiti se bilo gde, sto nemamo dodje povremeno. Uspeti se moze kad se hoce a jos bolje kad se mora.

U svakom slucaju gde god da sam mogu se prilagoditi tj pokusati i do sada nisam imala taj problem.. Jest da mi je ovde gde sam najlepse jer sam navikla ali isto tako sigurno mi drugi kraj, okolina ne bi bio problem da se naviknem, sve dodje na svoje samo treba pustiti da prodje neko vreme.
 
dragonking
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Nov 2009
Poruke: 14

austria.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 21, 2009 12:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne vidim ovu zemlju u kojoj zivim vec 10 godina kao "tudjinu".
Lepo mi je i ovde i kod kuce , obe zemlje su moje domovine na svoj nacin.

Naravno da sam vise vezan za Srbiju, ali dok budem gledao na Austriju ili bilo koju drugu zemlju kao na "tudjinu", necu se dobro osecati.
Cela ta ideja o puuuustoj tudjini mi zvuci kao neki najgori kich naraodnjak...
Cim se budemo operisali od toga bice nam svima puno bolje..
pozzz
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Uklapanje u tudjini ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon